ציורי ילדים

  יום עיון למלווי הסעות של העיר חולון - "התשמע קולי?" תקשורת בונה בין המלווה לתלמיד

   

  מחקרים מצביעים על כך שילדים ובוגרים עם מוגבלות נפגעים ממכלול מצבי הפגיעה, כולל במסגרת ההסעות למוסדות החינוך. אחוז הילדים שנחשף למצבי ניצול ואלימות גדול עד פי 5 מילדים ובוגרים ללא מוגבלות. לצד ריבוי מצבי סיכון ופגיעה, קיימת בעיה קשה של תת-דיווח, כך שנפגעים רבים אינם מאותרים ולפיכך אינם זוכים להתערבות מתאימה. ההסעות למסגרות החינוך מהוות מקום משמעותי שעלול אף להיות מסוכן לילדים עם מוגבלויות. לפיכך, מכון חרוב רואה במלווי ההסעות שפוגש מדי יום ילדים ומתבגרים קהל יעד חשוב בנושא.

  על מנת להגביר את המוגנות של תלמידים עם מוגבלות ובכך להפחית את מקרי האלימות, מומלץ להשית תכניות מניעה מערכתיות, אשר יכללו הגברת המודעות לתופעת האלימות כלפי תלמידים עם מוגבלות, הגברת פעולות האיתור והדיווח והקניית כלים להתערבות בזמן אירועים.


  הרצאות שהמלווים נחשפו אליהם ביום זה:

  - "להיות מבוגר משמעותי " - עבור ילדים בכלל וילדים בעלי צרכים מיוחדים בפרט.
  סדנא בנושא תקשורת במציאות מורכבת: מלווה-תלמיד-הורה-מערכת החינוך, ששילבה סימולציות בהשתתפות שחקנים ועוד

  בשיתוף הקהל ובליווי הנחייה.  

  יום עיון זה הינו יריית פתיחה לתכנית למידה ארוכת טווח של מכון חרוב למלווי הסעות מחודש נובמבר 2016

  השתתפו: כ-170 מלווי הסעות של החינוך המיוחד בחולון.

   

  רשמים מיום העיון:

  "היה יום פורה, מעניין ומאוד משמעותי! היה מרתק לראות את מלווי ההסעות, הרכב אנושי מגוון מבחינת גיל, תרבות, הכשרה, משתתפים, שואלים, לומדים ומתנסים בסימולציות בנושא חשוב זה, אם מדברים על הגעה לעובדים בשטח שרואים את הילדים מדי יום בצמתים המורכבים של היום- תחילת וסיום יום הלימודים, זה קהל היעד!!"

   

  התמלאנו גאווה לגבי משמעות התפקיד שלנו כמלווי הסעות והחשיבות שלנו כלפי הילד.

   

   
   
  עבור לתוכן העמוד