ציורי ילדים

  תכנון אסטרטגי

  מאז שנת 2000 ומיסוד התכנית "עם הפנים לקהילה", משרד הרווחה שם דגש על פיתוח מענים קהילתיים לאבחון וטיפול כאחד עבור ילדים שעוברים התעללות ומשפחותיהם.
  מהלך זה הוביל להרחבת מספר מרכזי החירום ופיתוח מסגרת חדשה - מרכז הגנה (בית לין) המיועדת למקרים של התעללות הדורשים אבחון והתערבות מידי בהתאם.
  בנוסף, נוצרו מענים שונים לילדים נפגעי התעללויות השזורים בכל רחבי הארץ כגון: מוקדי הטיפול לפגיעות מיניות, שדרוג היחידות הטיפוליות – ייעוציות של מרכזי החירום (מערך המספק התערבויות טיפוליות עבור ילדים העוברים התעללות אך מצבם בטוח דיו להשאירם במסגרת הבית עם תכנית טיפול ופיקוח מקרוב), והחוק שהועבר זה עתה לגבי הרחבת רשת מרכזי ההגנה (מערך בין מקצועי ובין מערכתי העוזר באבחון הראשוני כאשר עולה חשד להתעללות בעל עוצמה הדורש בירור מעמיק מיידי).
   
  משרד הרווחה פנה למכון חרוב על מנת שיעזור לו בתהליך של תכנון אסטרטגי שיתייחס להתארגנות הפנימית של מערכות אלו ויסייע להפיק את מירב התועלת מהרחבתן, תוך יצירת רצף בינהן.
  מכון חרוב נענה לאתגר חשוב זה. תהליך התכנון התחיל בשנת 2009 ומתבצע על ידי השירות לילד ולנוער במשרד הרווחה בעזרת יועצים ארגוניים המתמחים בתחום תוך התייעצות ותיאום עם הסגל המקצועי של "מכון חרוב".
  תהליך הייעוץ למרכזי ההגנה הסתיים ונמצא עתה בשלבי הדיון והניתוח בועדת ההיגוי הבינמשרדית של מרכזי ההגנה והנהלת משרד הרווחה והשירותים החברתיים.
  תהליך הייעוץ למרכזי החירום והחשיבה על התפתחותם בשנים הקרובות נמצא בעיצומו ויימשך בשנת 2010.

  עבור לתוכן העמוד