ציורי ילדים

  הכשרת פסיכולוגים להתערבות עם ילדים המפגינים התנהגות מינית פוגעת

  בשנים האחרונות  אנו עדים לתופעה רווחת של ילדים מתחת לגיל האחריות הפלילית (גיל 12) המגלים התנהגות מינית פוגעת. על מערכת החינוך להתמודד עם בעיה מורכבת זו, ולהחזיק גם את הפוגע וגם את הנפגע באופן מוגן בבתי ספר. התרחשות אירועים של פגיעה מינית בתוך המשפחה ו/או בין כותלי מערכות החינוך מחייבות את אנשי המקצוע לפתח את כישוריהם להתערבות מקצועית בנושא, התערבות שדורשת רכישת ידע ומיומנות.


  מכון חרוב בשיתוף משרד החינוך הפעיל בשנת 2009 תוכנית לפסיכולוגים חינוכיים מנוסים במטרה לשפר את מיומנויות ההתערבות עם האוכלוסייה של ילדים המפגינים התנהגות מינית פוגעת. 


  מטרת התוכנית היתה לצייד את המשתתפים בכלים אשר ייתנו מענה הערכתי וטיפולי קצר מועד לילדים אלה. בתוכנית השתתפו כ-43 פסיכולוגים מומחים ומדריכים, בעלי ידע וניסיון טיפולי קודם בתחום וכן בהתערבות מערכתית.


  בסיומה של התוכנית עלה הצורך בתוכנית המשך למשתתפי התוכנית. בתוכנית זו אשר תופעל במהלך שנת 2010 ישתתפו הפסיכולוגים ב-17 מפגשים של הנחייה קבוצתית, כאשר כל משתתף יטפל בשני ילדים (לפחות) אשר זקוקים להערכה וטיפול עקב פגיעה מינית בילדים אחרים. בנוסף, יתקיימו שלושה ימי למידה לכל הקבוצה אשר יתמקדו בסוגיות אבחון, טיפול, והתערבות מתוך הקהילה.

   
   

  עבור לתוכן העמוד