ציורי ילדים

  תוכנית לימודי ניהול למנהלי מרכזי חירום

  מאז הקמתם של מרכזי החירום הם נוהלו בידי אנשי מקצוע מנוסים וותיקים. תהליך הקמתם של המרכזים ועיצובם נרקם במהלך שנים רבות ותורת הניהול שלהם נכתבה על ידם. במהלך השנים האחרונות התחלפו חמישה מתוך תשעת המנהלים הותיקים במרכזי החירום על ידי אנשי מקצוע מנוסים בתחום, אך בעלי חוסר בניסיון ניהולי.

  ניהול המסגרת של מרכז החירום היווה מאז ומעולם אתגר למנהלים. מורכבות המסגרת מבחינה ארגונית ומקצועית דורשת מיומנויות ארגוניות וניהוליות מגוונות ומתקדמות. בנוסף, מגמת ההתפתחות של היחידות הטיפוליות-יעוציות בכל המרכזים ותפיסתן כמרכזיות במתן השירותים בקהילה, העצימו גם הן את הצורך בלימוד והעמקת הידע בתחום הארגוני שישמש גם מקום ללמידת עמיתים ויחזק את התמיכה הקולגיאלית.

  מכון חרוב בשיתוף עם משרד הרווחה ואשלים הציבו לעצמם אתגר לפתח תוכנית למנהלי המרכזים אשר תכלול תכנים במגוון רחב ומקיף של נושאים השאובים מהמציאות הארגונית והמקצועית של מרכזי החירום. בין הנושאים: עיצוב המבנה הארגוני של מרכז החירום, הערכת עובדים, בנייה, עיצוב הדרכת הצוות, ניהול תקציבי, הכנסת דרכי טיפול חדשות, התמודדות עם הנהגת שינויים, מנהיגות וסגנונות ניהול, יחסי העבודה ויחסים בינאישיים, חלוקת תפקידים בין אנשי הצוות, מגמות חדשות בניהול, עבודה מול עמותות ומשרדי ממשלה ונושאים נבחרים אחרים.

  תוכנית הלימודים תבטא את הצרכים והציפיות שיעלו הן מהמנהלים הותיקים והן מהמנהלים החדשים כאחד.

  התוכנית נפתחה בינואר 2009 והסתיימה בדצמבר 2009 והשתתפו בה 11 מנהלים.

  עבור לתוכן העמוד