כנסים בני יומיים לעובדות סוציאליות לחוק הנוער ולסדרי דין

מטרת כנסים אלה היא לאפשר מפגש ושיח בין עובדים סוציאליים לחוק הנוער ועובדים סוציאליים לסדרי דין אשר יש ביניהם ממשקי עבודה רבים בהתערבות מול ילדים בסיכון (וילדים בסכסוכי גירושין). כמו כן, הכנסים מאפשרים הזדמנות להפגה וגיבוש עבור העו"סים שעבודתם מורכבת ושוחקת.


הכנס עסק הפעם בנושא ה- shaming והמתקפות הקשות המופנות כלפי עובדים סוציאליים הן באופן אישי והן באמצעי התקשורת. הרצאת הפתיחה של הכנס נתנה על ידי פרופ' אשר בן-אריה שתיאר מגמות חדשות בנושא של "ילדים בישראל" ואף הציע מספר דרכים להתמודדות עם תופעת השיימינג. התקיימו גם הרצאות בנושא של "התמודדות העו"ס עם מערכת המשפט" (עו"ד ציון אמיר), "אתיקה וגבולות חופש הביטוי בתקשורת" (ד"ר יובל קרניאל) וכן סדנאות שעסקו בטראומה משנית ושחיקה. בערבו של היום הראשון התקיימה הרצאה של אשת התקשורת עינב גלילי שעסקה בהומור בעבודה.

 

עד כה התקיימו בשנת 2016 שני כנסים - במלון מעלה החמישה ובמלון קראון פלאז'ה ירושלים. השתתפו בהם כ-300 עובדות סוציאליות לסדרי דין ועובדות סוציאליות לחוק הנוער.

 

 משובים: מקולות המשתתפים עולה כי הכנס מהווה פלטפורמה למפגש מקצועי וחברתי וכן הזדמנות לרכישת כלים ולהפוגה מהמציאות המורכבת הכרוכה בעבודתם.

 

 

עבור לתוכן העמוד