כנס באר שבע לשלום הילד 2012

כנס באר-שבע לשלום הילד הינו כנס מדיניות ראשון מסוגו בישראל והוא מתקיים זו השנה האחת עשרה ברציפות. הכנס הראשון התקיים בפברואר 2002 ולאור הצלחתו החלטנו להפכו למסורת קבועה. הכנס מתמקד בשלום הילד בישראל מנקודת ראות של מדיניות כוללת, תכנון ומעשה. חשיבות הכנס ועיתויו הינם פועל יוצא של התגברות המודעות הציבורית לשלומם של ילדי ישראל וקידום זכויותיהם, אשר לה אנו עדים בשנים האחרונות. בכנס ייחודי זה יש גם מסר חשוב לחברה הישראלית כולה ולמוסדותיה בדבר הצורך לדאוג לרווחתם ושלומם של תושביה הצעירים.


אנו גאים ושמחים כי מכון חרוב הצטרף השנה כשותף אסטרטגי בכיר של הכנס. שותפות זו כוללת גם דגש מיוחד לנושאים העוסקים בילדים נפגעי התעללות והזנחה.


הכנס מיועד לקובעי מדיניות, לדרג הבכיר ברשות המבצעת, ברשות המחוקקת וברשות השופטת, לאנשי אקדמיה ואנשי מקצוע בכירים מתחומי הבריאות, הכלכלה, החינוך, המשפט, הצרכנות, התקשורת, הרווחה ועוד, ולבכירי המגזר העסקי בישראל.


לא בכדי נבחרה באר שבע לאירוח הכנס. יש בכך מסר ברור של המארגנים בדבר הצורך לחזק את הפריפריה בכלל ואת הנגב ובירתו בפרט.
מטרת הכנס הינה לאפשר דיאלוג בין כל המשתתפים ולקדם הסכמות בנוגע למדיניות הרצויה לקידום שלומם וזכויותיהם של כל ילדי ישראל. מכאן גם מבניהו המיוחד והצורך להגביל מאוד את מספר משתתפיו.


ייחודיות הכנס מתבטאת גם בשותפות הייחודית בין מארגני הכנס וקבוצת בני נוער גדולה אשר עושה את עבודת ההכנה של המושבים המקצועיים. שותפות זו נולדה מתוך הראייה כי לא נכון יהיה לדבר על שלומם, טובתם וזכויותיהם של ילדים מבלי לשאול אותם לדעתם ומבלי לאפשר להם לקחת חלק ולהשפיע על החלטות המתקבלות בעניינם.


אנו מקווים כי תוכלו להשתתף בכנס ובכך לסייע בגיבוש מדיניות כוללת אשר תבטיח את שלום הילד בישראל.

 

 

עבור לתוכן העמוד