סמינר בין-לאומי לקהילות יהודיות דתיות וחרדיות מרחבי העולם בנושא הגנה וטיפול בילדים נפגעי התעללות מינית

משך שנים רבות היה נושא הפגיעות המיניות בחברה החרדית נושא מושתק מבחינה חברתית ואישית. השתקה שנבעה מן הרצון להתרחק מנושאים המנוגדים לערכים ולמסגרת המקובלים בחברה החרדית. הנתונים שנאספו במשך השנים מלמדים כי קיים תת דיווח נרחב של התופעה, בקרב חברות סגורות בכלל והחברה החרדית בפרט. מכון חרוב שם לעצמו מטרה לנסות ולשתף פעולה ברמה המקומית והבינלאומית על מנת לעורר מודעות לנושא בקהילה החרדית כמו גם להעלות את רמת הדיווחים והטיפול בילדים שנפגעים באוכלוסייה זו.

 

זו השנה השנייה בה התקיים סמינר בינלאומי בנושא: התארגנויות קהילתיות יהודיות להגנה על ילדים שאורגן על ידי מכון "חרוב" ועמותת "מגן".

כנס זה ייחודי בכך שאינו פתוח לקהל הרחב אלא מיועד לנציגים של ארגונים קהילתיים העוסקים בתחום של הגנת הילד ומתמודדים עם התופעה של פגיעות מיניות בקהילה בכל העולם.

 

מטרת הכנס היא להפגיש בין ארגונים אלה וליצור שיח סביב נושאים עימם הם מתמודדים.

 

בשני הכנסים שתקיימו עד כה השתתפו נציגים של כ-40 ארגונים שונים מרחבי העולם. בשנה הראשונה הוקדש חלק ניכר מהכנס להיכרות הארגונים ופעילותם. לקראת סוף הכנס נכתב נייר עמדה שהוסכם על ידי המשתתפים ובו הצהרה ונהלי עבודה מקובלים על כל הארגונים שהשתתפו בנושא ילדים נפגעי עבירה בקהילות הדתיות.


 

עבור לתוכן העמוד