השתלמות עובדי בית החולים אלי"ן

בשיתוף: משרד הבריאות ובית החולים אלי"ן
דצמבר 2016- ינואר 2017
בית חולים אלי"ן הוא מרכז שיקום לילדים ונוער היחיד בארץ. אלי"ן מתמחה באבחון ובשיקום ילדים הסובלים ממגוון רב של מוגבלויות גופניות, מולדות ונרכשות. בבית החולים צוות רב-מקצועי המעניק מגוון רחב של שירותים רפואיים, פרה-רפואיים ושירותים נוספים.

ילדים עם מוגבלות, מכל הארץ ומחוצה לה, באים לטיפול או לאשפוז בבית חולים זה. בבית החולים מחלקת שיקום ילדים; מחלקה לשיקום נשימתי לילדים; אשפוז יום שיקומי; מרפאות חוץ רב-צוותיות; שח"ר – שיקום חינוכי רפואי (גני ילדים ומעון יום שיקומי); מרכז לשיפור מיומנויות; מרכז ספורט טיפולי; מערך דיור למונשמים. בית החולים אלי"ן גם משמש מרכז מחקר והוראה לעוסקים בשיקום ילדים ונוער.

ילדים עם מוגבלויות נפגעים פי שלושה עד ארבעה מילדים אחרים. לפיכך ההשתלמות בבית חולים זה באה לזרוע אור על תופעת ההתעללות בילדים עם נכויות, ולהעלות את יכולת האיתור והזיהוי של ילדים בחשד להתעללות במשפחה של אנשי הצוות.

להשתלמות נערכו 4 מפגשים אחת לשבועיים והשתתפו בהם 100 אנשי צוות מתחומי הרפואה, הסיעוד, הפרה-רפואי והחינוכי.

נושאי ההשתלמות כללו : שיח עם הילד ועם הוריו בחשד לפגיעה בכלל ולפגיעה מינית בפרט; עבודת ועדת הגנת הילד בבית החולים; היבטים חוקיים בחשד להתעללות במשפחה; נוהלי משרד הבריאות לטיפול בחשד להתעללות; דגשים לעבודה רגישת תרבות.
עבור לתוכן העמוד