ד"ר לארי אייבר

ד"ר לארי אייבר הוא מומחה בעל שם בהשפעת חיים בעוני על התפתחותם של ילדים.


הרצאתו של ד"ר אייבר ניתנה במסגרת סדרת ההרצאות הציבוריות של חרוב ארצות הברית במטרה להעלות את המודעות ורמת הידע בתחומים שונים הקשורים לילדים נפגעי התעללות והזנחה. ההרצאה עסקה בטראומות שחווים ילדים במעגלי החיים השונים – במשפחה, בקהילה, בחברה ובמדינה. ד"ר אייבר התמקד בטראומה של ילדים באזורי לחימה ובעת אסונות גדולים והדגיש את חשיבות הגשת העזרה הנפשית והחינוכית המתאימה.


כמו כן, ד"ר אייבר נפגש עם צוות רווחת הילד ושוחח עמו על השפעת עוני וטראומה על התפתחותם של ילדים וכן על השפעת הטראומה המשנית של אנשי המקצוע המסייעים לילדים אלה.


ארוחת צהריים ושיחה של ד"ר לארי אייבר עם מנהלים של שירותים בקהילה – "כיצד משפיע עוני על התפתחותם של ילדים"

מחקרים מלמדים כי עוני משפיע על חיי המשפחה באופן עמוק ובעיקר על חיי הילדים בהן, מאחר שהם חשופים יותר להשלכות הלחץ הקיומי הכבד שחווים הוריהם.
ישנה חשיבות עליונה בהבנת האופן שבו עוני משפיע על החברה ועל משפחות החיות בה, ולראות בילדים החיים בעוני אוכלוסיית יעד חשובה שיש להשקיע בה משאבים טיפוליים, קהילתיים ואחרים.

ד"ר אייבר נפגש עם אנשי מפתח בקהילה העוסקים בסיוע לאוכלוסיות מוחלשות, וכן עם מנהלים של שירותים בקהילה והרצה לפניהם.


בנוסף, ביוני 2016  נערכה שיחה של ד"ר אייבר עם צוות רווחת הילד באוקלהומה סיטי בשיתוף DHS director- Ed Lake. ד"ר אייבר נפגש עם צוות רווחת הילד ושוחח עמם על השפעת עוני וטראומה על התפתחותם של ילדים וכן על השפעת הטראומה המשנית של אנשי המקצוע המסייעים לילדים אלה.

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד