בני ביילי

לד"ר בני ביילי תואר הראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב, תואר מוסמך מ'ישיבה יוניברסיטי' שבניו יורק, ודוקטורט מבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה.

הוא היה עמית הוראה בחוג ללימודים רב תחומיים ובתכנית להכשרת ועובדים סוציאלים חרדים -באוניברסיטת חיפה. את דרכו המקצועית החל בעבודה עם גברים שנהגו באלימות במשפחה והוא עוסק בטיפול קבוצתי ופרטני באוכלוסייה זו מאז שנת 1997 ; כעבור עשר שנות עבודה בשדה החל את דרכו כחוקר איכותני בתחום, כשמחקריו בוחנים את התופעה של אלימות בין בני זוג מזוויות שונות: זו של המטופלים, זו של המטפלים, וזו של שיטות ההתערבות.


עבודת התזה של בני עסקה בזהות הגברית של עובדים סוציאליים גברים והמשמעות של עבודתם עם גברים אלימים כמקרינה על חייהם המקצועיים והפרטיים (2008). עבודת הדוקטורט שלו בחנה את התופעה של אלימות נשים כלפי בני זוגן, נושא שנחשב עד לאחרונה לטאבו, גם בישראל וגם בעולם (2014) כיום בני משמש כרכז במחקר המשותף למרכז לחקר החברה באוניברסיטת חיפה ולמשרד הרווחה, והממפה את הידע, האידאולוגיות, הדילמות, וההתערבויות של עובדים סוציאלים בתחום של מניעת אלימות בין בני זוג בישראל (2013-2014) .

 

כמלגאי בתר דוקטורט של מכון חרוב ,מחקרו יעסוק בהשלכות השונות של אלימות במשפחה על -בנים ובנות שהיו עדים ו/או קורבנות ישירים לאלימות ההורים, תוך ניסיון להבין האם קיימים הבדלים באופי הפגיעה אודות למגדר ההורה התוקפן ומגדר הילד העד/הקורבן.

עבור לתוכן העמוד