פלורינה יוזפובסקי

פלורינה יוזפובסקי השלימה את לימודי התואר הראשון שלה בהצטיינות, כחלק מתוכנית המצטיינים פסיכוביולוגיה, המשלבת לימודים לתואר בפסיכולוגיה ובביולוגיה( BA + BSc ). לאחר מכן המשיכה למסלול הישיר לדוקטורט, במהלכו השלימה גם תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, אותו סיימה בהצטיינות. התזה שלה בדוקטורט עסקה בבסיס הביולוגי והגנטי של אמפתיה. לצורך ביצוע המחקרים היא השתמשה בשיטות ממגוון רחב של תחומים: פסיכולוגיה חברתית והתפתחותית, גנטיקה מולקולרית ונוירואנדוקרינולוגיה. פלורינה הציגה את ממצאי מחקריה בכנסים שונים בארץ ובעולם.


לאחר סיום לימודי הדוקטורט, פלורינה המשיכה לחקור במסגרות של פוסט דוקטורט. הפרויקט הראשון בו עסקה נערך בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית. פרויקט זה התמקד בחקר ההתפתחות הנורמטיבית של אמפתיה בקרב פעוטות בני 3 עד 18 חודשים במסגרת מחקר אורך.

 

המחקר בחן גם את התרומה הגנטית להבדלים בינאישיים באמפתיה בקרב פעוטות אלה.
פרויקט המחקר השני נעשה במרכז הרב תחומי לחקר המוח באוניברסיטת בר אילן. במסגרת פרויקט זה חקרה פלורינה את הקשר שבין חשיפה מוקדמת למאורעות טראומטיים בילדות והתפתחות של הפרעת דחק פוסט טראומטית, וכיצד קשר זה ממותן על ידי גנים ספציפיים.

בנוסף, במהלך שלושת השנים האחרונות פלורינה שימשה כמרצה במחלקה לפסיכולוגיה ובבית הספר לתלמידי חו"ל, שניהם באוניברסיטה העברית. הקורסים אותם לימדה עסקו בבסיס הביולוגי של תופעות פסיכולוגיות.


כיום פלורינה היא פוסט דוקטורנטית של מכון חרוב. מחקר הפוסט דוקטורט שלה ייערך באוניברסיטת קיימברידג' תחת הנחייתו של פרופ' סיימון ברון כהן. במסגרת מחקר זה היא  מתעתדת לחקור את ההשפעות של התעללות במהלך תקופת הילדות על אמפתיה בבגרות, וכיצד ביטויי האמפתיה בקבוצת אנשים זו דומים או שונים מביטויי האמפתיה אצל אנשים שאובחנו עם
אוטיזם.

מחקר זה יבחן גם את האופן בו השפעות של התעללות במהלך הילדות מתווכות על ידי תהליכים גנטיים ונוירוביולוגיים. תוצאות מחקר זה עשויות לעזור בפיתוח טיפולים והתערבויות פסיכולוגיות ופרמקולוגיות לטיפול בהשלכות של התעללות במהלך תקופת הילדות.

עבור לתוכן העמוד